Trekking Annapurna Base Camp w Nepalu 4130 m.n.p.m.

Trekking do Annapurna Base Camp w Nepalu jest określany również jako trekking do Sanktuarium Annapurny. Podczas wędrówki wśród jednych z najwyższych i najbardziej majestatycznych gór na świecie zobaczymy wiele szczytów wznoszących się powyżej 7000m, w tym słynny Machapuchare („Rybi Ogon”), oraz Annapurna I i lll, Annapurna South, Gangapurna i lodowiec Dome. Nasz trekking rozpoczyna się wśród tarasowych pól położonych blisko Pokhary. Następnie przez Ulleri, po dwóch dniach docieramy do Ghorepani, gdzie spędzamy noc i wcześnie rano wychodzimy na malowniczy wschód słońca na wzgórzu Poon Hill. Następnie przez kilka dni wspinamy się wysoko wzdłuż doliny rzeki Modi Khola i przekraczamy bramy Sanktuarium. W jego środku mamy zapewnione niesamowite widoki na majestatyczne góry, szczególnie w dwóch miejscach: Machapuchare Base Camp, 3700m i Annapurna Base Camp, 4130m. Następnie schodzimy do Chomrong i przez Jinudanda do Pokhary.

Skala trudności trekkingu 2/5

Program trekkingu (ramowy)

Dzień 1

Wylot z Warszawy, z przesiadką, do Kathmandu.

Dzień 2

Przylot do Kathmandu i transfer do hotelu. Czas wolny. Wspólna kolacja na rozpoczęcie przygody w Nepalu.

Dzień 3

Przejazd bardzo malowniczą doliną rzek Trisuli i Marsyangdi z Kathmandu do Pokhara. Przejazd trasy około 200km zajmuje około 6-8 godzin. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu czeka nas około dwugodzinny przejazd do miejscowości Nayapul (1070m), gdzie rozpocznie się trasa naszego trekkingu. Następnie doliną rzeki Bhurungdi Khola przez wioski Birethanti (1025m) i Tikhedhungga (1520m) dojdziemy na miejsce naszego noclegu w Ulleri (ok.2000m).

Dzień 5

Drugi dzień trekkingu to kolejne nabieranie wysokości i przejścia przez lasy rododendronowe w kierunku Ghorepani (2860m). Ghorepani leży na przecięciu się szlaków w kierunku Annapurna Base Camp i w kierunku doliny rzeki Kali Gandaki oraz Mustangu. Jest jedną z większych wiosek na naszej trasie. Nocleg w górnej części wioski.

Dzień 6

Wcześnie rano, dla chętnych, wyjście na punkt widokowy Poon Hill (3210m), skąd przy dobrej pogodzie będzie można podziwiać panoramę masywu Dhaulagiri i Annapurny. Powrót do schroniska na śniadanie. Następnie odsłoniętym trawersem z pięknym widokiem na Annapurnę Południową (7219m) dochodzimy do wioski Ban Thanti (3180m). Nocleg w Tatapani (2630m). Z Tatapani rozciąga się malowniczy widok na Annapurnę Południową, Machhapuchhre (6993m), Gangapurnę (7555m) i Annapurnę III (7455m).

Dzień 7

Z Tatapani schodzimy do wioski Chhomrong, następnie od mostu na rzece Chhomrong Khola wspinamy się na nocleg  do górnej Sinuwy (2360m).

Dzień 8

Począwszy od Sinuwy trasa prowadzi nas szeroką doliną rzeki Modi Khola. Sukcesywnie nabieramy wysokości i powoli przed nami odsłania się widok na Gangapurnę i Annapurnę III. Nocleg w Deurali (3200m)

Dzień 9

Dzisiejszy dzień to prawdziwa uczta dla miłośników górskich widoków. Po dotarciu do Machhapuchhre Base Camp (3700m) naszym oczom ukażą się potężne góry. Powinna odsłonić się także ściana Annapurny I (8091m). Po obiedzie w MBC czekają nas ostatnie 2 godziny podejścia na nocleg do Annapurna Base Camp (4130m).

Dzień 10

Rano wschód słońca w bazie. Przy bezchmurnej pogodzie będzie można podziwiać jak promienie wschodzącego słońca rozpalają ściany Masywu Annapurny. Po śniadaniu udajemy się w drogę powrotną na nocleg do Bamboo (2325m).

Dzień 11

Nadal obniżamy wysokość i schodzimy na nocleg do Jhinudanda (1780m). Tutaj będzie możliwość zażycia kąpieli w gorących źródłach znajdujących się około 30 minut drogi od wioski. Kolacja na zakończenie trekkingu.

Dzień 12

Trasą przez pola ryżowe i tereny rolne dochodzimy do Naya Pul, gdzie będzie czekał na nas transport do Pokhary. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 13

Czas wolny w Pokharze.  Możliwość zwiedzenia Muzeum Górskiego, spaceru brzegiem Jeziora Phewa, wypożyczenie łódki.

Dzień 14

Całodzienny powrót do Kathmandu. W drodze powrotnej zwiedzanie stupy Swayambunath. Nocleg w hotelu na Thamelu.

Dzień 15

Krótkie zwiedzanie najciekawszych zabytków Kathmandu: stupy Bouddanath, świątyni Pashupatinath (miejsca kremacji zwłok) i historycznego placu Durbar Square, który najbardziej ucierpiał po ostatnim trzęsieniu ziemi w 2015 roku. Wieczorem kolacja na zakończenie trampingu.

Dzień 16

Transfer na lotnisko i przelot do Polski

Terminy

18.04.2017 – 03.05.2017

04.11.2017 - 19.11.2017

Cena

7400 złotych + min 400USD

Minimalna liczba osób

10

ZAPISY DO 45 DNI PRZED WYJAZDEM

Cena wyrażona w polskich złotych zawiera:

- bilet lotniczy na trasie Warszawa/Berlin/Praga – Kathmandu z przesiadką, klasa ekonomiczna,

- opiekę pilota,

- zakwaterowanie w Kathmandu i w Pokhara, hotele klasy turystycznej, czyste pokoje dwuosobowe z łazienkami, śniadania w hotelu w Pokahra, Kathmandu bez wyżywienia,

- transfery minibusem,

- kartę trekkingową TIMs oraz bilet wstępu do Annapurna Conservation Area Project,

-wynajęcie przewodnika wraz z 6 tragarzami, wraz z ich zwyczajowymi napiwkami (1 tragarz na 2 osoby, zabiera max 24 kg razem)

- 3 wymienione w programie kolacje (bez napojów),

- ubezpieczenie ze zwyżką za uprawianie trekkingu AXA, KL30000eur, NNW 4000eur, bagaż 400eur,

- marżę biura.

Kwotę wyrażoną w dolarach amerykańskich, jako minimum,  Uczestnik zobowiązany jest zabrać ze sobą na pokrycie świadczeń:

- wydatków na jedzenie i zakwaterowanie podczas trekkingu (ok. 290USD),

- kosztu wizy nepalskiej płatnej na granicy (40USD),

- biletów wstępu do zwiedzanych miejsc (20USD)

[Nie znaleziono pliku]


pobierz Warunki uczestnictwa (100 pobrań)


pobierz informacje o trekkingach (360 pobrań)

Na trekking należy zabrać :

lekki śpiwór, buty chroniące kostkę, latarkę – czołówkę, klapki pod prysznic, ręcznik i przybory toaletowe, nakrycie chroniące głowę (czapka z daszkiem).

Do wizy nepalskiej i pozwoleń trekkingowych potrzeba 4 zdjęcia.

Paszport musi być ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z trekkingu.

Dzienne przejścia wynoszą około 4-7h.

Szlak trekkingu Annapurna Base Camp w Nepalu cały czas wiedzie po ścieżce, czasami po kamiennych schodach. Brak miejsc odsłoniętych bezpośrednio nad przepaściami. Na całej trasie kilka niedużych mostów wiszących. Brak zagrożenia lawinowego w porze trekkingu. W base camp nie powinno być śniegu. Wioski oddalone od siebie o max godzinę marszu. Powyżej wioski Chhomrong strefa bez dań mięsnych o wody butelkowanej. Standard logdy i wyżywienia: turystyczny, dobry.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów