Wycieczka przez Indie i Nepal - "bliżej ludzi i natury"

Wycieczka przez Indie i Nepal wiedzie szlakiem najbardziej znanych miejsc turystycznych tych krajów. Podczas dwóch tygodni zwiedzimy najciekawsze zabytki Delhi, Jaipuru, Fathepur Sikri, Agry i Varanasi. W Nepalu spędzimy czas na łonie przyrody w jednym z najładniejszych Parków Narodowych Azji - Chitwan, udamy się na krótki trekking w okolicy Pokhary i zwiedzimy ciekawe zabytki Doliny Kathmandu. Na każdym kroku będą nam towarzyszyć wierzenia różnych religii m.in. hindiuzimu, islamu, buddyzmu, sikhizmu czy jainizmu. Trampingowa forma wyjazdu pozwoli na lepsze poznanie życia, kultury i wierzeń mieszkańców tych terenów.

Program wycieczki (ramowy)

Dzień 01

Zbiórka uczestników wycieczki na lotnisku w Warszawie, odprawa i przelot z jedną przesiadką do Delhi.

Dzień 02

W godzinach rannych przylot do Delhi, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie zabytków Starego Delhi: największy meczet w Indiach wybudowany przez Shah Jahana - Jama Masjid /UNESCO/, siedziba i stolica Shahjahanabadu -  Lal Qila (Fort Czerwony) /UNESCO/, postój przy Bramie Indii – monumencie upamiętniającym m.in. ofiary I wojny światowej, następnie, zwiedzanie świątyni wyznawców Sikkizmu (gurdwary Bangla Sahib) i pierwszej w Indiach świątyni bezkastowej Birla Mandir (Lakshmi Narayan), powrót na nocleg.

Dzień 03

Rano wyjazd do Jaipuru, po drodze zwiedzanie Fortu Amber. W Jaipurze zwiedzanie muzeum Pałacu Miejskiego oraz dla zainteresowanych także obserwatorium Jantra Mantra, nocleg w Jaipurze.

Dzień 04

Rano przejazd do Agry. Po drodze zwiedzanie  wymarłego miasta Mogołów - Fathepur Sikri /UNESCO/ i fortu Agra /UNESCO/, nocleg w hotelu w Agrze.

Dzień 05

Rano zwiedzanie Taj Mahalu /UNESCO/. Przejazd na nocleg do Orchha, po drodze zwiedzanie Fortu Gwalior i pałacu maharadżów z rodu Scindia.

Dzień 06

Rano spacer nad rzekę Betwa. Zwiedzanie Orchhy: Pałac Jahangira i Rang Mahal, świątynia Króla Rama. Po południu przejazd do Jhansi i nocny pociąg do Varanasi.

Dzień 07

Rano przyjazd do Varanasi, transfer do hotelu. Przejazd nad Ganges, spacer po ghatah (schodach prowadzących do Gangesu). Wieczorem przyglądanie się wieczornym modlitwom nad Gangesem i nocny przejazd minibusem do Sonauli.

Dzień 08

Przekroczenie granicy indyjsko-nepalskiej.  Przejazd do Sauraha w Parku Narodowym Chitwan.

Dzień 09

Dzień atrakcji w Parku Narodowym Chitwan (przejażdżka na słoniach otuliną dżungli, spływ canoe, wizyta w centrum rozmnażania słoni, pokaz etnicznych tańców).

Dzień 10

Po śniadaniu całodzienny przejazd do Pokhary.

Dzień 11

Rano wyjazd na wzgórza Naudanda, na wschód słońca nad masywem Annapurny i Dhaulaghiri, dla chętnych całodzienny spacer z Naudanda do Pokhary, pozostali Uczestnicy powrót do Pokhary, relaks nad jeziorem, nocleg w hotelu.

Dzień 12

Po śniadaniu przejazd do Kathmandu. Przyjazd do Kathmandu, zakwaterowanie w hotelu, popołudniu spacer po turystycznej dzielnicy Thamel, nocleg w hotelu.

Dzień 13

Rano zwiedzanie Kathamandu: buddyjski klasztor Kopan, największa na świecie stupa Bouddanath /UNESCO/ – miejsce kultu buddyzmu tybetańskiego, świątynia Pashupatinath /UNESCO/ z ghatami kremacyjnymi nad rzeką Bagmati. Powrót do centrum miasta, zwiedzanie placu Hanuman Dhoka w Kathmandu /UNESCO/. Wieczorem dla chętnych kolacja w tradycyjnej nepalskiej restauracji z programem artystycznym (koszt 15USD/os). Nocleg w hotelu.

Dzień 14

Wcześnie rano wyjazd na wzgórze Nagarkot, wschód słońca nad Himalajami,  przejazd do Bhaktapuru /UNESCO/, zwiedzanie miasta a następnie przejazd i zwiedzanie Patanu /UNESCO/ wraz ze złotą świątynią buddyjską. Powrót na Thamel,  nocleg w hotelu.

Dzień 15

Czas wolny na zakupy w Kathmandu. Dla chętnych poranna piesza wycieczka na wzgórze Swayambunath /UNESCO/, po południu transfer na lotnisko i przelot do Delhi, transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 16

Rano zwiedzanie kompleksu najstarszego meczetu w Indiach - Qutab Minar /UNESCO/,przejazd do grobowca jednego z Wielkich Mogołów - Humajuna (budowla jest pierwowzorem Taj Mahalu) /UNESCO/, czas wolny.

Dzień 17

Rano przejazd na lotnisko i powrót do Polski, w godzinach wieczornych przylot do Warszawy.

Terminy

29.04.2017 – 15.05.2017

30.09.2017 – 16.10.2017

Cena

7700 PLN + 400USD

Minimalna liczba osób

10

ZAPISY DO 45 DNI PRZED WYJAZDEM

Cena złotówkowa zawiera:

- bilet lotniczy w klasie ekonomicznej w dwie strony na trasie z Warszawy do Delhi oraz z Kathmandu do Delhi,

- transfery wynajętym minibusem, tuktukami, bilety kolejowe klasy 3AC (sypialne, otwarte przedziały),

- zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienkami, w Jaipurze, Agrze i Orchha hotele 3***,

- śniadania w hotelach poza Kathmandu i Delhi,

- pobyt w Parku Narodowym Chitwan wraz z wyżywieniem iatrkacjami (obiad, kolacja, śniadanie, obiad, kolacja, śniadanie),

- koszt wizy indyjskiej i wizowania,

- ubezpieczenie AXA TUiR SA KL30000euro, NNW4000euro, bagaż 400euro,

- opiekę pilota i marżę biura

Uczestnik zobowiązany jest zabrać ze sobą kwotę wyrażoną w USD na pokrycie świadczeń:

- koszt wizy nepalskiej,płatny na granicy w Sonauli (25USD),

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (100USD),

- zwyczajowych napiwków (25USD)

- pozostałego wyżywienia (ok 250USD).

Wymagania wizowe:

Paszport musi być ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z Indii. Wraz z II wpłatą Uczestnik zobowiązany jest dostarczyć paszport oraz formularz wizowy do Indii. O szczegółach poinformujemy indywidualnie. Wizowanie odbywa się w ambasadzie Indii w Warszawie. Potrzebne sa 2 zdjęcia paszportowe biometryczne

Wizę do Nepalu uzyskuje się na granicy (formularze na miejscu). Wymagane jest 1 zdjęcie biometryczne.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów