zwiedzanie_nepalu

Zwiedzanie Nepalu warto już planować w Polsce.

 Co robić w Nepalu? Co zwiedzić w Kathmandu?

Poniżej przedstawiamy propozycje programów zwiedzania Nepalu dla turystów indywidualnych, podróżujących we własnych grupach znajomych. Prezentujemy dwa programy- siedmio i dziewięciodniowy. Zakładają one własny dojazd (oczywiście pomożemy w znalezieniu optymalnego połączenia i kupnie biletów lotniczych), pobyt w Kathmandu i Pokhara oraz, w wersji dłuższej, w Parku Narodowym Chitwan. Ponadto zarówno w Nepalu jak i w Indiach, przy współpracy naszych lokalnych kontrahentów, możemy zorganizować pobyt według Państwa własnych planów i życzeń. Prosimy o kontakt, aby zarezerwować noclegi, transport, pozwolenia lub bilety kolejowe w Indiach.

 

Nepal 7 dni opcje od 2900 zł/2 os

lub Nepal 9 dni w opcji od 3940 zł/2 os


kathmandu-wycieczka-nepal

Zwiedzanie Nepalu w 7 dni

Dzień 1

Przylot do Kathmandu, nasz przedstawiciel odbierze Państwa z lotniska i zawiezie samochodem osobowym do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny a wieczorem zaprosimy Państwa na powitalną kolację w najstarszej Kathmandu restauracji, gdzie przy pokazie kilku tańców etnicznych z różnych regionów Nepalu będą mogli Państwo skosztować kilku różnych nepalskich specjałów kulinarnych. Nocleg.

Dzień 2

Dzisiejszy dzień poświęcimy na zwiedzanie najciekawszych miejsc Doliny Kathmandu, odwiedzimy największą stupę buddyjską Bouddanath, która jest głównym obiektem kultu buddyzmu tybetańskiego w Nepalu, następnie kompleks Pasupatianth, świątyni położonej nad brzegiem rzeki Bagmati, koło której znajdują się ghaty kremacyjne, po powrocie do centrum Kathmandu zwiedzimy pierwsze stare miasto doliny Kathmandu –  plac królewski Hanuman Dhoka w Kantipurze, z wieloma świątyniami i sklepikami, stamtąd pieszo (ok. 20min) wrócimy do hotelu.

Dzień 3

Całodzienny przejazd do miasteczka położonego u stóp Masywu Annapurny – Pokhary, czas wolny, nocleg.

Dzień 4

Wschód słońca oglądany z Pokhara lub z punktu widokowego Sarangkot. Dzień odpoczynku w Pokara: możliwość zwiedzenia wioski uchodźców tybetańskich i malowniczego wodospadu Devi’s, przejażdżka łodzią po jeziorze Phewa. Nocleg w hotelu

Dzień 5

Powrót do Kathmandu, nocleg w hotelu.

Dzień 6

Wczesnym rankiem jeszcze przed śniadaniem wyjedziemy na górę Nagarkot położoną około 20 km od Kathmandu, stamtąd przy dobrej pogodzie można podziwiać panoramę wschodniej części Himalajów m.in. z widocznym na horyzoncie Mt. Everestem i Makalu. Po śniadaniu, które zjemy w jednym z kilku resortów położonych na wzgórzach, zjedziemy do Bhaktapuru, drugiego starego miasta Doliny, a następnie udamy się do trzeciego miasta – Patanu. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7

Powrót na lotnisko

 

Cena łączna dla 2 osób:

Hotele w standardzie turystycznym, transfery z samochodem osobowym: od 3400zł

Hotele w standardzie turystycznym, transfery z autokarem + samochodem osobowym: od 2900zł

Hotele w standardzie 3*, transfery z samochodem osobowym: od 5040zł

Hotele w standardzie 3*, transfery z autokarem + samochodem osobowym: od  4100zł

Dodatkowa noc w Pokhara w hotelu o standardzie turystycznym 130zł, w hotelu 3* 220zł

 

W opcji z samochodem osobowym objęte są wszystkie transfery. W opcji z autokarem transport autokarem kursowym odbywa się na trasie Kathmandu-Pokhara-Kathmandu.

Ceny zawierają zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych typu standard, z łazienkami, wymienione transfery, ubezpieczenie AXA KL30000eur, NNW4000eur, bagaż 400eur, marżę biura.

Ceny nie zawierają: przelotu, kosztu wizy nepalskiej (25USD/os), wyżywienia (w hotelu w Pokhara śniadania w cenie), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla kierowcy.

 

chitwan-nepal-wycieczka

Zwiedzanie Nepalu w 9 dni

Dzień 1

Przylot do Kathmandu, nasz przedstawiciel odbierze Państwa z lotniska i zawiezie samochodem osobowym do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny a wieczorem zaprosimy Państwa na powitalną kolację w najstarszej Kathmandu restauracji, gdzie przy pokazie kilku tańców etnicznych z różnych regionów Nepalu będą mogli Państwo skosztować kilku różnych nepalskich specjałów kulinarnych.

Dzień 2

Dzisiejszy dzień poświęcimy na zwiedzanie najciekawszych miejsc Doliny Kathmandu, odwiedzimy największą stupę buddyjską Bouddanath, która jest głównym obiektem kultu buddyzmu tybetańskiego w Nepalu, następnie kompleks Pashupatinath, świątyni położonej nad brzegiem rzeki Bagmati, koło której znajdują się ghaty kremacyjne, po powrocie do centrum Kathmandu zwiedzimy pierwsze stare miasto doliny Kathmandu –  plac królewski Hanuman Dhoka w Kantipurze z wieloma świątyniami i sklepikami, stamtąd pieszo (ok. 20min) wrócimy do hotelu.

Dzień 3

Całodzienny przejazd do miasteczka położonego u stóp Annapurny – Pokhara.

Dzień 4

Wschód słońca oglądany z Pokhara lub z punktu widokowego Sarangkot. Dzień odpoczynku w Pokara: możliwość zwiedzenia wioski uchodźcow tybetańskich i malowniczego wodospadu Devi’s, przejażdżka łodzią po jeziorze Phewa. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Przejazd malownicza trasą do Parku Narodowego Chitwan, kolacja i nocleg w Sauraha Resort.

Dzień 6

Pobyt w Chitwan, m.in. spływ canoe rzeką Rapti lub Bhuri Rapti, przejażdżka na słoniach przez dżunglę (ok. 1-1,5h), pokaz tańców etnicznych w wykonaniu mieszkańców niziny Terai Tharów. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja, nocleg w Sauraha Resort.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Kathmandu, nocleg w Potala Guest House.

Dzień 8

Wczesnym rankiem jeszcze przed śniadaniem wyjedziemy na górę Nagarkot położoną około 20 km od Kathmandu, stamtąd przy dobrej pogodzie można podziwiać panoramę wschodniej części Himalajów m.in. z widocznym na horyzoncie Mt. Everestem i Makalu. Po śniadaniu, przejazd do Bhaktapuru, drugiego starego miasta Doliny, zwiedzanie miasta, a następnie udamy się do trzeciego miasta Doliny– Patanu. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 9

Powrót na lotnisko.

 

Cena łączna dla 2 osób:

Hotele w standardzie turystycznym, transfery z samochodem osobowym: od  4920zł

Hotele w standardzie turystycznym, transfery z autokarem + samochodem osobowym: od  3940zł

Hotele w standardzie 3*, transfery z samochodem osobowym: od  5880zł

Hotele w standardzie 3*, transfery z autokarem + samochodem osobowym: od  4800zł

Dodatkowa noc w Pokhara w hotelu o standardzie turystycznym 130zł, w hotelu 3* 220zł

 

W opcji z samochodem osobowym objęte są wszystkie transfery. W opcji z autokarem transport autokarem kursowym odbywa się na trasie Kathmandu-Pokhara-Chitwan-Kathmandu, pozostałe transfery sam. osobowym.

Ceny zawierają zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych typu standard, z łazienkami, wymienione transfery, pakiet w PN Chitwan obejmujący przejażdżkę na słoniu po otulinie dżungli, spływ canoe, wizytę w centrum rozmnażania słoni, pokaz tradycyjnych tańców w wykonaniu miejscowej ludności (Tharów), ubezpieczenie AXA KL30000eur, NNW4000eur, bagaż 400eur, marżę biura.

Ceny nie zawierają: przelotu, kosztu wizy nepalskiej (25USD/os), wyżywienia (w hotelach wKathmandu i w Pokhara śniadania w cenie, w Parku Narodowym Chitwan wyżywienie zaczyna się obiadem, następnie kolacja, śniadanie, obiad, kolacja i śniadanie), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla kierowcy.

 

Hotele w opcji standard: Kathmandu: Potala Guest House. W Pokhara: Central Lake,

Hotele w opcji 3*: Kathmandu: Nirvana Garden lub Mandala Boutique Hotel. W Pokhara: Hotel Kantipur or Hotel Asia.

W PN Chitwan: Sauraha Resort pokoje standard lub deluxe.

 

 

Istnieje możliwość dowolnej modyfikacji programów o dodatkowe dni, inne hotele, inną liczbę osób, dodanie kótkiego trekkingu, dodanie usług przewodnika w języku angielskim lub niemieckim.

Powyższe wyjazdy odbywają się indywidualnie, bez opieki pilota. Uczestnicy pozostają pod opieką naszego anglojęzycznego lokalnego kontrahenta.

 

pobierz program zwiedzania Nepalu (161 pobrań) pobierz Warunki uczestnictwa (2 pobrania)