gruzja-namaste-trekking-team

Majówka w Gruzji z Klubem Podróżników NAMASTE

Razem z Klubem Podróżników Namaste zapraszamy na majówkę do Gruzji. Magicznego i kolorowego kraju. Proponujemy wyjazd w formie trampingu z polską pilotką Magdaleną Konik (autorką poniższych zdjęć).

 

PROGRAM RAMOWY 

Dzień 1 

Wylot z Warszawy w godzinach wieczornych do Kutaisi lub Tibilisi.

Dzień 2

Transfer do Kutaisi ok. 4.00. Przejazd do hostelu, zakwaterowanie, odpoczynek. Śniadanie. Wyjazd do Monastyru Gelati, gdzie niegdyś mieściła się jedna z największych szkół fresk i mozaiki sakralnej, Motsamety. Zwiedzanie Jaskini Prometeusza – jednaj z największych i najpiękniejszych na gruzińskim Kaukazie. Spacer po Kutaisi. Obiadokolacja na mieście. Powrót do hostelu i nocleg.

Dzień 3 

Śniadanie. Wyjazd w stronę Tbilisi. Przyjazd do hostelu, zakwaterowanie. Wyjście na spacer po mieście – najstarszy kościół – Anczischati, Plac Meidani, Most Pokoju, dawna katedra – Sioni, Park Rike, wjazd kolejką na Twierdzę Narikala, dzielnica term. Pod wieczór na chwilę powrót do hostelu w celu przebrania się. Wyjście na uroczystą kolację z pokazem tańców gruzińskich z różnych regionów. Nocleg w hostelu.

Dzień 4 

Śniadanie. Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną do Kazbegi. Zakwaterowanie w pensjonacie i wyjście do monastyru Trójcy św. (trasa lekka, ok 1,5 godziny spaceru w jedną stronę). Wyjazd do wodospadu Tamary, zwiedzanie Monastyru Dariali oraz prawie już opuszczonej wioski Tsdo. Powrót na obiadokolacje. Nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Wyjazd do Doliny Truso – zwiedzanie opuszczonej osetyńskiej wioski Ketrisi, wizyta w klasztorze Abano, spacer do twierdzy Zakagori. Wyjazd do Juty – wioski zamieszkanej przez Chewsurów z postojem w Sno – wiosce, z której pochodzi obecny patriarch Gruzji. W Jucie ok. 2 godziny lekkiego trekingu, jest również możliwość odpoczynku przy kawie/piwie w widokiem na masyw Czauchi. Powrót do Kazbegi. Obiadokolacja w pensjonacie. Odpoczynek i nocleg.

Dzień 6. 

Śniadanie. Wyjazd Gruzińską Droga Wojenną w stronę Mcchety. Po drodze zwiedzanie Pomniku Przyjaźni Radziecko-Gruzińskiej, twierdzy Ananuri. Zwiedzanie starej stolicy Gruzji – Mcchety ze słynną katedrą Svetischoweli oraz monastyry Jvari, na którym wzorowane są wszystkie kościoły w Gruzji. Przyjazd do Tbilisi, zakwaterowanie w hostelu. Wyjście na miasto na kolację. Nocleg

Dzień 7. 

Śniadanie w hostelu (europejskie). Wyjazd do Kachetii. Zwiedzanie ruin monastru Ninostminda. Przejazd do zespołu klasztornego Davit Garedżi – zwiedzanie monastyru i grot pierwszych chrześcijan. Wizyta w Udabno – wiosce na stepie, do której za czasów sowieckich zostali przesiedleni Swanowie, a dziś działa tam polski pub i hostel – Oasis Club – czas na lunch/kawę/piwo. Wyjazd do Sighnaghi – miasta zakochanych. Zakwaterowanie w pensjonacie, wyjście na zwiedzanie miasteczka. Obiadokolacja z degustacją domowego wina i szaszłykami. Nocleg.

Dzień 8. 

Śniadanie. Zwiedzanie Kachetii – Telavi, akademia Ikalto, katedra Alaverdi. Zwiedzanie winnicy Kindzmarauli Co. w Kvareli wraz z degustacją wina, możliwością zakupu wina, czaczy i koniaku. Zwiedzanie winnicy Khareba z tunelem do przechowywania wina. Powrót do Sighnaghi. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9 

Śniadanie. Przejazd do Tbilisi i zostawienie rzeczy w hostelu. Przyjazd na Targ Staroci. Przejście Aleją Rustawelego obok Opery i starego Parlamentu do Muzeum Narodowego. Czas wolny na zakup pamiątek. Wieczorem wyjście na kolację w tradycyjnej restauracji. Dla chętnych możliwość skorzystania z Tbiliskich Term, gdzie poza kąpielą w wodach siarkowych można zrelaksować się masażem oraz pilingiem ciała. Nocleg w hostelu.

Dzień 10 

Śniadanie. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy – największego kościoła Gruzji. Czas na zakup pamiątek. Wyjazd w stronę Gori. Zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche. Przejazd do Borjomi, zakwaterowanie w hostelu. Zwiedzanie Parku zdrojowego z degustacją wody mineralnej. Wjazd kolejką linową na punkt widokowy na miasto i Park Narodowy. Kolacja. Nocleg.

Dzień 11 

Śniadanie. Wyjazd do Vardzi. Zwiedzanie największego gruzińskiego Skalnego Miasta – Vardzia, a nastepnie mniejsze skalne miasto zamieszkane przez mnichów – Vanis Kvavebi. Przejazd do ruin zamku Chertwisi, krótkie zwiedzanie. Przejazd do Kutaisi z kolacją w Borjomi lub w Kutaisi w zależności od czasu. Zakwaterowanie w hostelu w Kutaisi. Nocleg.

Dzień 12 

Śniadanie. Wyjazd do Batumi. Spacer po promenadzie i centrum miasta. Wyjazd na targ rybny, gdzie można kupić ryby, które w restauracji obok bardzo tanio można usmażyć. Czas na zakup pamiątek i samodzielne zwiedzanie. Wieczorek kolacja w tradycyjnej restauracji Adżarskiej – w New Batumi. Po kolacji wyjazd w stronę lotniska do Kutaisi.

Dzień 13 

Przejazd na lotnisko w Kutaisi lub Tibilisi. Wylot do Polski.

 

 

Terminy: 26.04.2017r. – 08.05.2017r.

Cena: 670 złotych + 495 EUR+ koszt przelotu*

 

Cena w EURO płatna na miejscu Pilotce, zawiera:

 • koszt noclegów w hostelach/pensjonatach, śniadań, obiadokolacji
 • koszt transportu – 2 auta terenowe Mistubishi Delika w górach
 • koszt transportu na trasie – bus – Mercedes Sprinter
 • degustację win w Kindzmarauli Co.
 • koszt biletów wstępu, komunikacji miejskiej – metro i kolejki linowe
 • cena dodatkowego śniadania w dniu przyjazdu

Cena złotówkowa zawiera:

 • ubezpieczenie AXA KL30000EUR, NNW 4000EUR, bagaż 400EUR
 • usługi polskiego pilota, który będzie czekał w Gruzji
 • marżę biura i należne podatki
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

*)

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego, kupowanego w momencie potwierdzenia grupy, koszt orientacyjny 800-1300 zł/os/2 strony

 

 

 

 

UWAGI:

Minimalna liczba osób: 12 + pilot

 

 

zdjęcia: Magdalena Konik (pilot wyjazdu)

[Nie znaleziono pliku]