Nasz dwutygodniowy tramping w Indiach i Nepalu to propozycja dla osób, które są bardzo zależne od swojego urlopu. Przez 14 dni przejedziemy lądem z Delhi do Kathmandu. Zwiedzimy najciekawsze obiekty starego i nowego Delhi, zobaczymy monumentalny pomnik miłości - Taj Mahal. Poznamy zaułki jednego z najstarszego miast na świecie Waranasi - położonego nad świętą rzeką Gangą. W Nepalu pójdziemy na krótki trekking w okolicy Pokhary, gdzie poznamy z bliska jak żyją Nepalczycy u stóp białych Himalajów. W stolicy Nepalu - Kathmandu - zwiedzimy najciekawsze zabytki wpisane na listę Unesco.

Terminy trampingu: Indie - Nepal

  03.11.2019 - 16.11.2019

Cena trampingu:

 6200 PLN + 800 USD

  
NAJCIEKAWSZE ZABYTKI STOLICY INDII - DELHI
PIĘKNY TAJ MAHAL
MALOWNICZO POŁOŻONA POKHARA
MIASTO ŻYWE  MUZEUM - KATHMANDU
 Minimalna liczba osób - 8

Program wycieczki (ramowy)

Program trampingu (ramowy)

 

Dzień 01

Zbiórka uczestników wycieczki na lotnisku w Warszawie, odprawa i przelot z jedną przesiadką do Delhi.

Dzień 02

W godzinach rannych przylot do Delhi, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie zabytków Starego Delhi: największy meczet w Indiach wybudowany przez Shah Jahana - Jama Masjid /UNESCO/, siedziba i stolica Shahjahanabadu -  Lal Qila (Fort Czerwony) /UNESCO/, postój przy Bramie Indii – monumencie upamiętniającym m.in. ofiary I wojny światowej, następnie, zwiedzanie świątyni wyznawców Sikkizmu (gurdwary Bangla Sahib) i pierwszej w Indiach świątyni bezkastowej Birla Mandir (Lakshmi Narayan), powrót na nocleg.

Dzień 03

Rano wyjazd do Jaipuru, po drodze zwiedzanie Fortu Amber. W Jaipurze zwiedzanie muzeum Pałacu Miejskiego oraz dla zainteresowanych także obserwatorium Jantra Mantra, nocleg w Jaipurze.

Dzień 04

Rano przejazd do Agry. Po drodze zwiedzanie wymarłego miasta Mogołów - Fathepur Sikri /UNESCO/ i fortu Agra /UNESCO/, nocleg w Agrze.

Dzień 05

Rano zwiedzanie grobowca Taj Mahal. Przejazd do Delhi. Po drodze zwiedzanie grobowca Akbara w Sikandrze i miejsca narodzin Kryszny - Mathury.

Dzień 06

Rano zwiedzanie kompleksu najstarszego meczetu w Indiach - Qutab Minar /UNESCO/,przejazd do grobowca jednego z Wielkich Mogołów - Humajuna (budowla jest pierwowzorem Taj Mahalu) /UNESCO/, przejazd nocnym pociągiem do Varanasi

Dzień 07

Przyjazd do Varanasi, transfer do hotelu. Przejazd nad Ganges, spacer po ghatah (schodach prowadzących do Gangesu). Wieczorem przyglądanie się wieczornym modlitwom nad Gangesem. Nocny przejazd pociągiem do Gorakhpur.

Dzień 07

Przejazd do Sonauli, przekroczenie granicy indyjsko-nepalskiej i przejazd do Pokhary. Nocleg.

Dzień 08

Rano wyjazd na wzgórza Naudanda, na wschód słońca nad masywem Annapurny i Dhaulaghiri, dla chętnych całodzienny spacer z Naudanda do Pokhary, pozostali Uczestnicy powrót do Pokhary, relaks nad jeziorem, nocleg w hotelu

Dzień 09

Dzień odpoczynku w Pokharze.

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 11

Rano zwiedzanie Kathamandu: buddyjski klasztor Kopan, największa na świecie stupa Bouddanath /UNESCO/ – miejsce kultu buddyzmu tybetańskiego, świątynia Pashupatinath /UNESCO/ z ghatami kremacyjnymi nad rzeką Bagmati. Powrót do centrum miasta, zwiedzanie placu Hanuman Dhoka w Kathmandu /UNESCO/. Nocleg w hotelu.

Dzień 12

Wcześnie rano wyjazd na wzgórze Nagarkot, wschód słońca nad Himalajami,  przejazd do Bhaktapuru /UNESCO/, zwiedzanie miasta a następnie przejazd i zwiedzanie Patanu /UNESCO/ wraz ze złotą świątynią buddyjską. Zwiedzanie stupy Swayambunath. Powrót na Thamel,  nocleg w hotelu.

Dzień 13

Czas wolny na zakupy w Kathmandu.

Dzień 14

Transfer na lotnisko i przelot do Polski,

Cena wyrażona w złotówkach  zawiera:

Bilet lotniczy w obie strony z Polski do Delhi i powrót  Kathmandu, opiekę pilota, ubezpieczenie AXA Ubezpieczenia TUiR SA KL30000eur, marżę biura, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13zł), koszt wiz.

Cena wyrażona w USD zawiera:

Koszt transportu, wyżywienia, napiwków dla kierowców oraz obsługi hotelu, biletów wstępu, napiwków dla kierowców i przewodników.

 

 

Do wizy nepalskiej potrzebne są dwa zdjęcia. Nie są wymagane obowiązkowe szczepienia. Nepal leży w strefie sejsmicznej.

Minimalna liczba osób 12 + pilot.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów