Wycieczka do Nepalu "Magiczne miejsca u stóp białych gór" to nasz autorski program. Łączy w sobie zwiedzanie wspaniałych zabytków Nepalu, krótkie kilkugodzinne trekkingi na niewielkich wysokościach oraz przyjemny wypoczynek. Odwiedzimy miedzy innymi cztery królewskie miasta Doliny Kathmandu: Kantipur, Patan, Bhaktapur i Kirtipur. Te miejsca mają pewną magię w sobie, labirynty uliczek z budynkami bogato i oryginalnie rzeźbionymi czy ukryte dziedzińce i domowe świątynie. Spacery po okolicach Nagarkot, Bandipur, Balthali i Pokhary to idealny sposób na poznanie życia i kultury Nepalczyków. Piesze przejścia nie wymagają żadnego dodatkowego przygotowania, jedynie chęci do dłuższych 3-4 godzinnych spacerów wśród dzikiej przyrody pośród malowniczo położonych wiosek z niewielkimi podejściami na wysokości 1500-2500 m.n.p.m.).Bardzo dobry standard zakwaterowania i własny transport podczas całego wyjazdu sprawią, że Nepal na długo zostanie w Państwa pamięci. Jest to idealny wyjazd dla seniorów czy rodzin z dziećmi.

Terminy wycieczki: Magiczne miejsca u stóp białych gór

  11.05.2019 - 25.09.2019

Cena wycieczki:

 8000 PLN + 350 USD

  
STARE WIOSKI NEPALSKIE
WYCIECZKA IDEALNA DLA SENIORÓW
ODPOCZYNEK W PIĘKNEJ SCENERII NEPALU
KRÓTKIE MINI-TREKKINGI

 

 Minimalna liczba osób - 12

Program wycieczki (ramowy)

Dzień 1

Wylot do Kathmandu

Dzień 2

Przylot do Kathmandu, transfer do hotelu w turystycznej dzielnicy Kathmandu – Thamelu. Zakwaterowanie. Po południu spacer po Thamelu - labiryncie uliczek z licznymi sklepikami i restauracyjkami. Uliczkami docieramy do placu królewskiego Hanuman Dhoka Durbar Square UNESCO. Wizyta na dziedzińcu u żywej bogini Kumari. Spacer po zaułkach południowej części placu, które tętniły hipisowskim życiem w latach siedemdziesiątych. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Przejazd do jednego z najbardziej czarujących miasteczek Nepalu – Bandipuru. Miasteczko położone około 6 godzin jazdy od Kathmandu. Spacer po okolicy. Nocleg w górskim resorcie.

Dzień 4

Około południa przejazd do Pokhary. Drugiego największego miasta Nepalu, uroczo położonego nad jeziorem Phewa u stóp masywu Annapurny. Zakwaterowanie w południowej części turystycznej dzielnicy Lakeside z licznymi restauracyjkami i sklepikami.

Dzień 5

Wcześnie rano wyjazd na punkt widokowy w wiosce Naudanda, następnie parogodzinny spacer przez okoliczne wioski na wzgórze widokowe Sarangkot 1620 m.n.p.m. Przejazd lub zejście do Pokhary. Nocleg w Pokhara.

Dzień 6

Zwiedzanie starej Pokhary (Old Pokhara) a także wodospadu Devi’s, wioski uchodźców tybetańskich oraz wyjazd na punkt widokowy do Białej Stupy Pokoju. Czas wolny.

Dzień 7

Przejazd do Parku Narodowego Chitwan

Dzień 8

Chitwan, całodniowy program w skład którego wchodzi m.in.: przejażdżka na słoniach otuliną dżungli, spływ canoe rzeką Budi Rapti, wizyta w centrum rozmnażania słoni. Spacer po wiosce Tharów. Wieczorem lokalny program artystyczny. 

Dzień 9

Przejazd z Chitwan na nocleg do Nagarkot. Położonego na wysokości około 2200 m.n.p.m. wioski z malowniczym widokiem na Dolinę Kathmandu i Himalaje Langtang.

Dzień 10

Rano podziwianie wschodu słońca a następnie 3 godzinny spacer do najstarszej w Nepalu świątyni Changu Narayan (wpisanej na listę UNESCO). Przejazd do Bhaktapur (UNESCO) , zwiedzanie zabytków miasteczka następnie przejazd na nocleg do miejscowości Balthali. Po drodze postój pod największym w Azji posągiem Sivy. Spacer po wiosce.

Dzień 11

Odpoczynek w Balthali

Dzień 12

Po śniadaniu około 3 godzinny trekking do klasztoru buddyjskiego NanoBuddha.  Zwiedzanie kompleksu a następnie powrót minivanem do Kathmandu.  Nocleg w Kathmandu w dzielnicy Thamel.

Dzień 13

Zwiedzanie Doliny Kathmandu – Kirtipur, Patan, Swayambunath

Dzień 14

Czas wolny w Kathmandu

Dzień 15

Wylot do Polski

Cena zawiera:

Bilet lotniczy w obie strony z Polski do Nepalu, transfery minivanem wg programu, zakwaterowanie w hotelach 3*** ze śniadaniami. Pakiet w Parku Narodowym Chitwan w skład którego wchodzi zakwaterowanie oraz wyżywienie od kolacji, śniadanie, obiad, kolacja, śniadanie i atrakcje. Opiekę pilota, ubezpieczenie AXA Ubezpieczenia TUiR SA KL30000eur, marżę biura, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13zł)

Cena nie zawiera:

Wizy nepalskiej płatnej na lotnisku, wyżywienia poza programem, napiwków dla kierowców oraz obsługi hotelu, własnych wydatków, biletów wstępu, napiwków dla kierowców i przewodników.

Do wizy nepalskiej potrzebne są dwa zdjęcia. Nie są wymagane obowiązkowe szczepienia. Nepal leży w strefie sejsmicznej.

Minimalna liczba osób 12 + pilot.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów