Indie i Nepal w 14 dni

Nasz dwutygodniowy tramping w Indiach i Nepalu to propozycja dla osób, które są bardzo zależne od swojego urlopu. Przez 14 dni przejedziemy lądem z Delhi do Kathmandu. Zwiedzimy najciekawsze obiekty starego i nowego Delhi, zobaczymy ogromny pomnik miłości - Taj Mahal. Poznamy zaułki jednego z najstarszego miast na świecie Waranasi położonego nad świętą rzeką Gangą. W Nepalu pójdziemy na krótki trekking w okolicy Pokhary, gdzie poznamy z bliska jak żyją Nepalczycy u stóp białych Himalajów. W stolicy Nepalu - Kathmandu - zwiedzimy najciekawsze zabytki wpisane na listę Unesco. Mamy nadzieję, że po tym trampingu wrócisz ponownie do tych dwóch niesamowitych krajów.

 

  20.01 - 02.02.2018

  17.02 - 02.03.2018 

  17.03 - 30.03.2018

 

   5500 PLN + 700 USD

 
 
 

POLSKI PILOT CAŁY CZAS Z GRUPĄ

SPRAWDZONA TRASA TRAMPINGU

POTRZEBUJESZ DWA TYGODNIE URLOPU

 Minimalna liczba osób - 10

granica indyjsko nepalska

Program wycieczki (ramowy)

Dzień 01

Rozpoczęcie trampingu, wylot z Warszawy/Berlina/Pragi/Bratysławy/Budapesztu z jedną przesiadką do Delhi.

Dzień 02

W godzinach rannych przylot do Delhi, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie zabytków Starego Delhi: największy meczet w Indiach wybudowany przez Shah Jahana - Jama Masjid /UNESCO/, siedziba i stolica Shahjahanabadu -  Lal Qila (Fort Czerwony) /UNESCO/, postój przy Bramie Indii – monumencie upamiętniającym m.in. ofiary I wojny światowej, następnie, zwiedzanie świątyni wyznawców Sikkizmu (gurdwary Bangla Sahib) i pierwszej w Indiach świątyni bezkastowej Birla Mandir (Lakshmi Narayan), powrót na nocleg.

Dzień 03

Całodzienna wycieczka do Agry (przejazd pociągiem), zwiedzanie Fortu Agra i Taj Mahalu, nocleg w Delhi.

Dzień 04

Rano zwiedzanie kompleksu najstarszego meczetu w Indiach - Qutab Minar /UNESCO/,przejazd do grobowca jednego z Wielkich Mogołów - Humajuna (budowla jest pierwowzorem Taj Mahalu) /UNESCO/, czas wolny. Nocny przejazd pociągiem do Varanasi

Dzień 05

Rano przyjazd do Varanasi, transfer do hotelu. Przejazd nad Ganges, spacer po ghatah (schodach prowadzących do Gangesu). Wieczorem przyglądanie się wieczornym modlitwom nad Gangesem. Nocleg w Varanasi.

Dzień 06

Przejazd pociągiem do Gorakhpur, następnie do granicy indyjsko-nepalskiej. Przekroczenie granicy i zakwaterowanie w hotelu tranzytowym. Przejazd i zwiedzanie Lumbini - miejsca narodzin Buddy. Nocleg.

Dzień 07

Całodzienny przejazd malowniczą górską trasą do Pokhary.

Dzień 08

Rano wyjazd na wzgórza Naudanda, na wschód słońca nad masywem Annapurny i Dhaulaghiri, dla chętnych całodzienny spacer z Naudanda do Pokhary, pozostali Uczestnicy powrót do Pokhary, relaks nad jeziorem, nocleg w hotelu.

Dzień 09

Czas wolny w Pokhara, nocleg w hotelu.

Dzień 10

Rankiem przejazd do Kathmandu, zakwaterowanie w hotelu, popołudniu spacer po turystycznej dzielnicy Thamel, nocleg w hotelu.

Dzień 11

Rano zwiedzanie Kathamandu: buddyjski klasztor Kopan, największa na świecie stupa Bouddanath /UNESCO/ – miejsce kultu buddyzmu tybetańskiego, świątynia Pashupatinath /UNESCO/ z ghatami kremacyjnymi nad rzeką Bagmati. Powrót do centrum miasta, zwiedzanie placu Hanuman Dhoka w Kathmandu /UNESCO/. Nocleg w hotelu.

Dzień 12

Wcześnie rano wyjazd na wzgórze Nagarkot, wschód słońca nad Himalajami,  przejazd do Bhaktapuru /UNESCO/, zwiedzanie miasta a następnie przejazd i zwiedzanie Patanu /UNESCO/ wraz ze złotą świątynią buddyjską. Powrót na Thamel,  nocleg w hotelu.

Dzień 13

Czas wolny na zakupy w Kathmandu. Transfer na lotnisko i przelot Warszawy/Berlina/Pragi/Bratysławy/Budapesztu

Dzień 14

Przylot do Warszawy/Berlina/Pragi/Bratysławy/Budapesztu i  zakończenie wycieczki.

Cena złotówkowa zawiera:

- bilet lotniczy w klasie ekonomicznej w dwie strony na trasie z Warszawy/Berlina/Pragi/Bratysławy/Budapesztu do Delhi i powrót z Kathmandu,

- koszt wizy indyjskiej i wizowania,

- ubezpieczenie AXA TUiR SA KL30000euro, NNW4000euro, bagaż 400euro,

- opiekę pilota i marżę biura

 

Uczestnik zobowiązany jest zabrać ze sobą kwotę wyrażoną w USD na pokrycie świadczeń:

- transfery lokalnymi środkami transportu, tuktukami, bilety kolejowe klasy SL2 (sypialne, otwarte przedziały),

- koszt wizy nepalskiej, płatny na granicy w Sonauli 

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów 

- zwyczajowych napiwków 

- pozostałego wyżywienia 

 

Kwota ta będzie zbierana na bieżąco przez pilota wycieczki.

 

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Wypełnij i wyślij poniższy formularz. Na następny dzień roboczy otrzymasz na email wypełnioną umowę, którą należy wydrukować w 2 egzemplarzach, podpisać i przesłać na nasz adres.   Warunki uczestnictwa (352 pobrania) pobierz informacje o trekkingach (825 pobrań)

Wymagania wizowe:

Paszport musi być ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z Indii. Wraz z II wpłatą Uczestnik zobowiązany jest dostarczyć paszport oraz formularz wizowy do Indii. O szczegółach poinformujemy indywidualnie. Wizowanie odbywa się w ambasadzie Indii w Warszawie. Potrzebne sa 2 zdjęcia paszportowe biometryczne

Wizę do Nepalu uzyskuje się na granicy (formularze na miejscu). Wymagane jest 1 zdjęcie biometryczne.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów