Wycieczka - tramping przez trzy kraje Ameryki Południowej

Wspaniała przygoda w trzech państwach Ameryki Południowej. Podczas trampingu zwiedzimy najciekawsze miejsca Peru, Boliwii i Chile. Odwiedzimy wyspy Ballestas zamieszkałe przez pingwiny, foki i słonie morskie. Będziemy podziwiać jeden z najgłębszych kanionów na świecie - kanion Colca. Zatrzymamy się w Cuzco, dawnej stolicy Inków a następnie zwiedzimy ruiny tajemniczego miasta Machu Picchu. Zobaczymy najwyżej położone jezioro żeglowne na świecie - Titicaca. W zależności od ilości chętnych fakultatywnie przejedziemy na rowerach boliwijską drogą śmierci. W Potosi przyjrzymy się ciężkiej pracy górników pracującym w kopalniach srebra. Na zakończenie wyjazdu spędzimy trzy dni na wyprawie jeepami 4×4 przez solne pustynie Boliwii, gdzie będzie możliwość wykąpania się w gorących źródłach, zobaczymy cmentarzysko parowozów i odetchniemy podziwiając piękne laguny i wulkany.

Termin trampingu:

19.10.2019 – 10.10.2019

29.02.2020 - 22.03.2019

 

 

Cena trampingu:

 7950PLN + 1300USD


 Minimalna liczba osób - 10

ameryka-poludniowa-wycieczka

Program wyjazdu (ramowy)

Dzień 1

Przelot z Polski lub z innego portu europejskiego do Limy

Dzień 2

Zwiedzanie Limy m.in. zespół urbanistyczny starego miasta w roku 1988 wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, nowoczesna dzielnica Miraflores położona nad Oceanem Spokojnym. Nocleg

Dzień 3

Wcześnie rano przejazd do Paracas, następnie przejazd motorówką na wyspy Ballestas nazywane "małe Galapagos" zamieszkałe przez pingwiny Humbolta, kormorany, głuptaki, flamingi, lwy morskie. Po drodze widok na słynny kandelabr;  rysunek naskalny o długości 180m skierowany w stronę płaskowyżu Nazca.

Po powrocie wycieczka do rezerwatu półwyspu Paracas /wspaniale wybrzeże klifowe, odpoczynek w wiosce rybackiej/. Nocny przejazd do Arequipy

Dzień 4

Arequipa- drugie co do wielkości miasto w Peru położone na wysokości 2325mnpm w pobliżu wulkanów Chachatani i El Misti. Stare miasto w 2000r wpisane na listę UNESCO. Najsłynniejszy zabytek to klasztor Św. Katarzyny.

Dzień 5

Przejazd  do miejscowości Chivay położonej w dolinie rzeki Colca /najwyżej położone miejsce na trasie przejazdu to 4910mnpm! Spacer po miasteczku, nocleg.

Dzień 6

Rano przejazd do Canionu Colca /jeden z najgłębszych na świecie/ i krótkie przejście na tzw Cruz del Condor;  punkt widokowy na kanion, gdzie przy odrobinie szczęścia można zobaczyć szybujące kondory.

Powrót do Arequipy i nocny przejazd do Cuzco.

Dzień 7

Cuzco 3326mnpm dawna stolica Inków, miasto wpisane na listę UNESCO zwiedzanie miasta m.in. kościół Santo Domingo wzniesiony przez Hiszpanów w miejscu inkaskiej świątyni Słońca, katedra z XVI w, w pobliżu miasta dawna twierdza Inków Saqsawaman, ruiny Tambomachay i Quenqo.

Dzień 8

Przejazd do Aquas Calientes, nocleg.

Dzień 9

Zwiedzanie Machu Picchu /UNESCO/: odkrytych w 1911 roku ruin miasta położonego na  wysokości 2400mnpm. Wieczorem powrót do Ollantaytambo a następnie do Cuzco.

Dzień 10

Rano przejazd autobusem do Puno miasta portowego położonego na wysokości 3821mnpm nad jeziorem Titicaca. Krótki spacer po centrum miasta, nocleg.

Dzień 11

Wycieczka na pływające wyspy Uros oraz wyspę Taquile

Dzień 12

Przejazd z Puno do La Paz (po drodze przekroczenie granicy z Boliwią). O ile będzie to możliwe, to krotki postój w Copacabana drugim najważniejszym miejscu pielgrzymkowym w całej Ameryce, /po Matce Boskiej z Guadelupy w Meksyku/. Późnym popołudniem zakwaterowanie i nocleg w La Paz.

Dzień 13-14

 La Paz i okolice. Zwiedzanie miasta m.in. kościół Św. Franciszka, targ czarownic. Fakultatywnie przejazd rowerem tzw. "droga śmierci" lub zwiedzanie Tiahuanaco - największego ośrodka kultury andyjskiej, położonego na wys. 3800 m.n.p.m. w pobliżu jeziora Titicaca (miejsce wpisane na listę UNESCO) lub wycieczka połączona z wejściem na Chacatlay 5395 m.n.p.m. Wieczorem wyjazd do Potosi (przejazd nocny).

Dzień 15

Potosi, miasto wpisane na listę UNESCO położone jest na wysokości ok 4000mnpm. Zwiedzanie miasta i fakultatywnie jednej ze słynnych kopalń srebra wydrążonych w górze Cerro Rico. Przejazd do Uyuni.

Dzień 16-18

Uyuni, miasteczko położone przy największym na świecie Salar de Uyuni 12tys km2 soli. Zwiedzanie cmentarzyska parowozów , a następnie wyjazd na trzy dniowa eskapadę jeepami 4x4 po solarze i Altipano aż do San Pedro de Atacama w Chile.  Wspaniale krajobrazy, wulkany, gejzery, laguny, flamingi robią niesamowite wrażenie.Przekroczenie granicy z Chile, przejazd do San Pedro de Atacama, a następnie przejazd nocnym autobusem do Santiago de Chile

Dzień 19

Przyjazd do Santiago de Chile, zakwaterowanie i krótki spacer po mieście.

Dzień 20

Całodzienne zwiedzanie miasta min Plaza de Armas, Mercado Central /największy targ/, wzgórze Cerro Santa Lucia -widok na miasto.

Dzień 21

Całodzienna wycieczka do port Valparaiso /lista UNESCO/ lub czas wolny

Dzień 22

Ostatnie zakupy, transfer na lotnisko, wylot do Polski lub innego portu europejskiego.

Dzień 23

Przylot do Polski lub innego portu europejskiego i zakończenie trampingu.

Cena złotówkowa zawiera:

bilet lotniczy w klasie ekonomicznej, ubezpieczenie AXA UbezpieczeniaTUiR SA (KL30000eur, NNW4000eur, bagaż 400eur), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13zł), koszt pilota, marża biura

Cena dolarowa zawiera:

koszt wyżywienia, zakwaterowania, biletów wstępu, transportu lokalnymi środkami na miejscu.

 

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

 

fot:. Marek Durbas - 2015