Trekking do Annapurna Base Camp w Nepalu jest określany również jako trekking do Sanktuarium Annapurny. Podczas wędrówki wśród jednych z najwyższych i najbardziej majestatycznych gór na świecie zobaczymy wiele szczytów wznoszących się powyżej 7000 m.n.p.m, w tym słynny Machapuchare („Rybi Ogon”), oraz Annapurna I i lll, Annapurna South, Gangapurna i lodowiec Dome. Nasz trekking rozpoczyna się wśród tarasowych pól położonych blisko Pokhary. Następnie przez Ulleri, po dwóch dniach docieramy do Ghorepani, gdzie spędzamy noc i wcześnie rano wychodzimy na malowniczy wschód słońca na wzgórzu Poon Hill. Następnie przez kilka dni wspinamy się wysoko wzdłuż doliny rzeki Modi Khola i przekraczamy bramy Sanktuarium. W jego środku mamy zapewnione niesamowite widoki na majestatyczne góry, szczególnie w dwóch miejscach: Machapuchare Base Camp, 3700 m.n.p.m. i Annapurna Base Camp, 4130 m.n.p.m. Następnie schodzimy do Chomrong i przez Jinudanda do Pokhary.

Skala trudności trekkingu 2/5

Terminy trekkingu:

02.11.2019 - 17.11.2019, 19.03.2020-03.04.2020

Cena trekkingu:

 7270 PLN + 470 USD

POLSKI PILOT OD MIEJSCA WYLOTU

 TRAGARZ W CENIE

 PRYWATNY TRANSPORT

OFERTA RÓWNIEŻ DLA SENIORÓW

 Minimalna liczba osób - 10

annapurna-base-camp-trekking

Program trekkingu (ramowy)

Dzień 1

Wylot z Warszawa/Berlin/Praga, z przesiadką, do Kathmandu.

Dzień 2

Przylot do Kathmandu i transfer do hotelu. Czas wolny. 

Dzień 3

Przejazd bardzo malowniczą doliną rzek Trisuli i Marsyangdi z Kathmandu do Pokhara. Przejazd trasy około 200km zajmuje około 6-8 godzin. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu czeka nas około dwugodzinny przejazd do miejscowości Nayapul (1070 m.n.p.m), gdzie rozpocznie się trasa naszego trekkingu. Następnie doliną rzeki Bhurungdi Khola przez wioski Birethanti (1025 m.n.p.m) i Tikhedhungga (1520 m.n.p.m) dojdziemy na miejsce naszego noclegu w Ulleri (ok.2000 m.n.p.m).

Dzień 5

Drugi dzień trekkingu to kolejne nabieranie wysokości i przejścia przez lasy rododendronowe w kierunku Ghorepani (2860 m.n.p.m). Ghorepani leży na przecięciu się szlaków w kierunku Annapurna Base Camp i w kierunku doliny rzeki Kali Gandaki oraz Mustangu. Jest jedną z większych wiosek na naszej trasie. Nocleg w górnej części wioski.

Dzień 6

Wcześnie rano, dla chętnych, wyjście na punkt widokowy Poon Hill (3210 m.n.p.m), skąd przy dobrej pogodzie będzie można podziwiać panoramę masywu Dhaulagiri i Annapurny. Powrót do schroniska na śniadanie. Następnie odsłoniętym trawersem z pięknym widokiem na Annapurnę Południową (7219 m.n.p.m) dochodzimy do wioski Ban Thanti (3180 m.n.p.m). Nocleg w Tatapani (2630 m.n.p.m). Z Tatapani rozciąga się malowniczy widok na Annapurnę Południową, Machhapuchhre (6993 m.n.p.m), Gangapurnę (7555 m.n.p.m) i Annapurnę III (7455 m.n.p.m).

Dzień 7

Z Tatapani schodzimy do wioski Chhomrong, następnie od mostu na rzece Chhomrong Khola wspinamy się na nocleg  do górnej Sinuwy (2360 m.n.p.m).

Dzień 8

Począwszy od Sinuwy trasa prowadzi nas szeroką doliną rzeki Modi Khola. Sukcesywnie nabieramy wysokości i powoli przed nami odsłania się widok na Gangapurnę i Annapurnę III. Nocleg w Deurali (3200 m.n.p.m)

Dzień 9

Dzisiejszy dzień to prawdziwa uczta dla miłośników górskich widoków. Po dotarciu do Machhapuchhre Base Camp (3700 m.n.p.m) naszym oczom ukażą się potężne góry. Powinna odsłonić się także ściana Annapurny I (8091 m.n.p.m). Po obiedzie w MBC czekają nas ostatnie 2 godziny podejścia na nocleg do Annapurna Base Camp (4130 m.n.p.m).

Dzień 10

Rano wschód słońca w bazie. Przy bezchmurnej pogodzie będzie można podziwiać jak promienie wschodzącego słońca rozpalają ściany Masywu Annapurny. Po śniadaniu udajemy się w drogę powrotną na nocleg do Bamboo (2325 m.n.p.m).

Dzień 11

Nadal obniżamy wysokość i schodzimy na nocleg do Jhinudanda (1780 m.n.p.m). Tutaj będzie możliwość zażycia kąpieli w gorących źródłach znajdujących się około 30 minut drogi od wioski.

Dzień 12

Trasą przez pola ryżowe i tereny rolne dochodzimy do Naya Pul, gdzie będzie czekał na nas transport do Pokhary. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 13

Czas wolny w Pokharze.  Możliwość zwiedzenia Muzeum Górskiego, spaceru brzegiem Jeziora Phewa, wypożyczenie łódki.

Dzień 14

Całodzienny powrót do Kathmandu. W drodze powrotnej zwiedzanie stupy Swayambunath. Nocleg w hotelu na Thamelu.

Dzień 15

Krótkie zwiedzanie najciekawszych zabytków Kathmandu: stupy Bouddanath, świątyni Pashupatinath (miejsca kremacji zwłok) i historycznego placu Durbar Square, który najbardziej ucierpiał po ostatnim trzęsieniu ziemi w 2015 roku.  

Dzień 16

Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy/Berlina/Pragi

Cena wyrażona w polskich złotych zawiera:

- bilet lotniczy na trasie Warszawa/Berlin/Praga – Kathmandu z przesiadką, klasa ekonomiczna,
- opiekę pilota,
- zakwaterowanie w Kathmandu i w Pokhara, hotele klasy turystycznej, czyste pokoje dwuosobowe z łazienkami,
- śniadania w hotelu w Pokahra, Kathmandu bez wyżywienia,
- transfery minibusem,
- kartę trekkingową TIMs oraz bilet wstępu do Annapurna Conservation Area Project,
- wynajęcie przewodnika wraz z 6 tragarzami (1 tragarz na 2 osoby, zabiera max 24 kg razem)
- ubezpieczenie ze zwyżką za uprawianie trekkingu AXA Ubezpieczenia TUiR SA, KL30000eur, NNW 4000eur, bagaż 400eur,
- marżę biura,

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13zł)

Kwotę wyrażoną w dolarach amerykańskich, jako minimum,  Uczestnik zobowiązany jest zabrać ze sobą na pokrycie świadczeń:

- wydatków na jedzenie i zakwaterowanie podczas trekkingu (ok. 350USD),
- kosztu wizy nepalskiej płatnej na granicy (40USD),
- biletów wstępu do zwiedzanych miejsc (30USD)
- koszt zwyczajowych napiwków (ok.50USD)

Na trekking należy zabrać :

lekki śpiwór, buty chroniące kostkę, latarkę – czołówkę, klapki pod prysznic, ręcznik i przybory toaletowe, nakrycie chroniące głowę (czapka z daszkiem).

Do wizy nepalskiej i pozwoleń trekkingowych potrzeba 4 zdjęcia.

Paszport musi być ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z trekkingu.

Dzienne przejścia wynoszą około 4-7h.

Szlak trekkingu Annapurna Base Camp w Nepalu cały czas wiedzie po ścieżce, czasami po kamiennych schodach. Brak miejsc odsłoniętych bezpośrednio nad przepaściami. Na całej trasie kilka niedużych mostów wiszących. Brak zagrożenia lawinowego w porze trekkingu. W base camp nie powinno być śniegu, ale trzeba być przygotowanym. Wioski oddalone od siebie średnio godzinę marszu. Powyżej wioski Chhomrong strefa bez dań mięsnych o wody butelkowanej. Standard logdy i wyżywienia: turystyczny, dobry.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

youtube