Indie i Nepal w 17 dni

Wycieczka przez Indie i Nepal wiedzie szlakiem najbardziej znanych miejsc turystycznych tych krajów. Podczas dwóch tygodni zwiedzimy najciekawsze zabytki Delhi, Jaipuru, Fathepur Sikri, Agry i Varanasi. W Nepalu spędzimy czas na łonie przyrody w jednym z najładniejszych Parków Narodowych Azji - Chitwan, udamy się na krótki trekking w okolicy Pokhary i zwiedzimy ciekawe zabytki Doliny Kathmandu. Na każdym kroku będą nam towarzyszyć wierzenia różnych religii m.in. hindiuzimu, islamu, buddyzmu, sikhizmu czy jainizmu. Taka forma wyjazdu pozwoli na lepsze poznanie życia, kultury i wierzeń mieszkańców tych terenów.

Terminy wycieczki:

22.09.2018 - 08.10.2018
17.11.2018 - 03.12.2018

Cena wycieczki:

 6970 PLN + 640 USD

   WYJAZD IDEALNY DLA SENIORÓW
POLSKI PILOT CAŁY CZAS Z GRUPĄ
POZA POCIĄGAMI - PRYWATNY TRANSPORT
  POCIĄGI W INDIACH - KLASA SYPIALNA 3AC
 Minimalna liczba osób - 10

indie-nepal-wycieczka

Program wycieczki (ramowy)

Dzień 01

Zbiórka uczestników wycieczki na lotnisku w Warszawie, odprawa i przelot z jedną przesiadką do Delhi.

Dzień 02

W godzinach rannych przylot do Delhi, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie zabytków Starego Delhi: największy meczet w Indiach wybudowany przez Shah Jahana - Jama Masjid /UNESCO/, siedziba i stolica Shahjahanabadu -  Lal Qila (Fort Czerwony) /UNESCO/, postój przy Bramie Indii – monumencie upamiętniającym m.in. ofiary I wojny światowej, następnie, zwiedzanie świątyni wyznawców Sikkizmu (gurdwary Bangla Sahib) i pierwszej w Indiach świątyni bezkastowej Birla Mandir (Lakshmi Narayan), powrót na nocleg.

Dzień 03

Rano zwiedzanie kompleksu najstarszego meczetu w Indiach - Qutab Minar /UNESCO/,przejazd do grobowca jednego z Wielkich Mogołów - Humajuna (budowla jest pierwowzorem Taj Mahalu) /UNESCO/, czas wolny. Nocled w Delhi

Dzień 04

Rano wyjazd do Jaipuru, po drodze zwiedzanie Fortu Amber. W Jaipurze zwiedzanie muzeum Pałacu Miejskiego oraz dla zainteresowanych także obserwatorium Jantra Mantra, nocleg w Jaipurze.

Dzień 05

Rano przejazd do Agry. Po drodze zwiedzanie wymarłego miasta Mogołów - Fathepur Sikri /UNESCO/ i fortu Agra /UNESCO/, nocleg w hotelu w Agrze.

Dzień 06

Rano zwiedzanie Taj Mahalu /UNESCO/. Przejazd na nocleg do Orchha, po drodze zwiedzanie Fortu Gwalior i pałacu maharadżów z rodu Scindia.

Dzień 07

Rano spacer nad rzekę Betwa. Zwiedzanie Orchhy: Pałac Jahangira i Rang Mahal, świątynia Króla Rama. Po południu przejazd do Jhansi i nocny pociąg do Varanasi.

Dzień 08

Rano przyjazd do Varanasi, transfer do hotelu. Przejazd nad Ganges, spacer po ghatah (schodach prowadzących do Gangesu). Wieczorem przyglądanie się wieczornym modlitwom nad Gangesem. Nocny przejazd vanem do Sonauli.

Dzień 09

Przekroczenie granicy indyjsko-nepalskiej.  Zwiedzanie Lumbini - miejsca narodzin Buddy. Przejazd do PN Chitwan.

Dzień 10

Chitwan - pobyt

Dzień 11

Całodzienny przejazd do Pokhary.

Dzień 12

Rano wyjazd na wzgórza Naudanda, na wschód słońca nad masywem Annapurny i Dhaulaghiri, dla chętnych całodzienny spacer z Naudanda do Pokhary, pozostali Uczestnicy powrót do Pokhary, relaks nad jeziorem, nocleg w hotelu.

Dzień 13

Po śniadaniu przejazd do Kathmandu. Przyjazd do Kathmandu, zwiedzanie kompleksu Swayambunath /UNESCO/, zakwaterowanie w hotelu, popołudniu spacer po turystycznej dzielnicy Thamel, nocleg w hotelu.

Dzień 14

Rano zwiedzanie Kathamandu: buddyjski klasztor Kopan, największa na świecie stupa Bouddanath /UNESCO/ – miejsce kultu buddyzmu tybetańskiego, świątynia Pashupatinath /UNESCO/ z ghatami kremacyjnymi nad rzeką Bagmati. Powrót do centrum miasta, zwiedzanie placu Hanuman Dhoka w Kathmandu /UNESCO/. Nocleg w hotelu.

Dzień 15

Wcześnie rano wyjazd na wzgórze Nagarkot, wschód słońca nad Himalajami,  przejazd do Bhaktapuru /UNESCO/, zwiedzanie miasta a następnie przejazd i zwiedzanie Patanu /UNESCO/ wraz ze złotą świątynią buddyjską. Powrót na Thamel,  nocleg w hotelu.

Dzień 16

Czas wolny na zakupy w Kathmandu. Transfer na lotnisko i przelot do Polski,

Dzień 17

Przylot i  zakończenie wycieczki.

Cena złotówkowa zawiera:

- bilet lotniczy w klasie ekonomicznej w dwie strony na trasie z Warszawy do Delhi oraz z Kathmandu do Delhi,

- zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienkami, hotele 3*** ze śniadaniami,

- koszt wizy indyjskiej i wizowania,

- ubezpieczenie AXA UbezpieczeniaTUiR SA KL30000euro, NNW4000euro, bagaż 400euro,

- opiekę pilota i marżę biura,

-składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13zł)

 

Uczestnik zobowiązany jest zabrać ze sobą kwotę wyrażoną w USD na pokrycie świadczeń:

- transfery wynajętym minibusem, tuktukami, bilety kolejowe klasy 3AC (sypialne, otwarte przedziały),

- pobyt w Parku Narodowym Chitwan wraz z wyżywieniem i atrkacjami (obiad, kolacja, śniadanie, obiad, kolacja, śniadanie),

- koszt wizy nepalskiej,płatny na granicy w Sonauli (25USD),

- usługi przewodników lokalnych w zwiedzanych obiektach,

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (100USD),

- zwyczajowych napiwków (25USD)

- pozostałego wyżywienia (ok 250USD).

 

Kwota ta będzie zbierana na bieżąco przez pilota wycieczki.

Wymagania wizowe:

Paszport musi być ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z Indii. Wraz z II wpłatą Uczestnik zobowiązany jest dostarczyć paszport oraz formularz wizowy do Indii. O szczegółach poinformujemy indywidualnie. Wizowanie odbywa się w ambasadzie Indii w Warszawie. Potrzebne sa 2 zdjęcia paszportowe biometryczne

Wizę do Nepalu uzyskuje się na granicy (formularze na miejscu). Wymagane jest 1 zdjęcie biometryczne.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów