Wycieczka tramping: Patagonia, wodospady Iguazu, Rio de Janeiro

Wycieczka do Patagonii, wodospadów Iguazu i Rio de Janeiro to nasza druga propozycja wyjazdu do państw Ameryki Południowej. Tym razem po Peru, Boliwii i Chile poznamy najpiękniejsze miejsca Chile, Brazylii i Argentyny. Zobaczymy leżące na granicy brazylijsko-argentyńskiej malownicze wodospady Iguazu. Będziemy mogli podziwiać położone w niesamowitej górskiej scenerii wspaniałe lodowce Patagonii. Udamy się na jednodniowy trekking do Loma del Pliegue Tumbado skąd będziemy podziwiać 360 stopniową panoramę na Fitz Roy, chyba najabrdziej rozpoznawalny masyw górski Ameryki Południowej. Na samym południowym krańcu Chile popłyniemy na Wyspę Magdaleny na której występują lwy morskie i pingwiny. Obok przyrody zwiedzimy najciekawsze zabytki Santiago de Chile, Buenos Aires czy Rio de Janeiro.

 

Terminy trampingu:

09.11.2019 - 03.12.2019

07.03.2020 - 01.04.2020

 

Cena trampingu:

 8600PLN + 1600USD


 Minimalna liczba osób - 8

Program wyjazdu (ramowy)

Dzień 1.  Przelot do Santiago de Chile, transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 2.  Krótkie zwiedzanie centrum miasta, wymiana pieniędzy, przejazd ( ok.10 godz.)  do Osorno.

Dzień 3.  Przejazd autobusem ( ok. 7godz.)  z Osorno do Bariloche na nocleg.

Dzień 4. Zwiedzanie Bariloche – miasta leżącego u podnóża Andów, słynące ze wspaniałych krajobrazów i czekolady. Krótki trekking na punkt widokowy, nocleg.

Dzień 5.  Słynną route 40 wyruszamy do miejscowości El Chalten (ok. 22godz.) Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 6.  Całodzienny trekking do punktu widokowego na Cero Fitz Roy i następnie do najbardziej znanego jeziora w Patagonii - Laguna del los Tores. Cero Fitz Roy to szczyt w pobliżu wioski El Chaltén na południu Patagonii, przy samej granicy chilijsko-argentyńskiej. Nazwa „Chaltén” pochodzi z języka Indian Tehuelcze i oznacza dosłownie „dymiąca góra”. Odnosi się to do chmur, które często otaczają szczyt. Nocleg w El Chalten.

Dzień 7.  Kolejny dzień w górach spędzimy na trekkingu do Loma del Pliegue Tumbado. To fantastyczne miejsce z panoramą 360 stopni na  Fitz Roy, Torre and Toro i jezioro Viedma. Na ostatnim odcinku szlaku będziemy wędrować po zupełnie innym terenie górskim; gdzie możemy dostrzec typową florę alpejską, a także będziemy mogli poszukiwać morskich skamieniałości. Nocleg w El Chalten.

Dzień 8.  Przejazd ( ok.5godz.)  do El Calafate w pobliżu Parku Narodowego Los Glaciers, zakwaterowanie, czas relaksu, nocleg.

Dzień 9.  Całodzienny trekking pod słynny lodowiec Perito Morena. Lodowiec o powierzchni około 250 km2 i długości około 30 km to jedna z najważniejszych atrakcji Patagonii. Nocleg w El Calafate.

Dzień 10. Przejazd busem ok 5 godz. do Puero Natales - bramy do najpiękniejszego w Chile Parku Narodowego Torres del Paine, nocleg.

Dzień 11-12. Pobyt w PN Torres del Paine połączony z możliwymi do odbycia trekkingami.

Dzień 13. Przejazd ok.4 godz. do Punta Arenas - położonego nad Cieśniną Magellana. Spacer po mieście. Nocleg.

Dzień 14. Wycieczka statkiem na Wyspę Magdaleny - kolonie pingwinów, lwy morskie. Nocleg w Punta Arenas.

Dzień 15. Z Punta Arenas 10 godzinny przejazd autobusem do Ushuaia w Argentynie, najdalej wysuniętego na południe miasta świata. Nocleg.

Dzień 16-17 Pobyt w Ushuaia połączony ze zwiedzaniem Parku Narodowego Ziemi Ognistej, krótkim rejsem po Kanale Beagle i inne.

Dzień 18 Przelot z Ushuaia do Buenos Aires. Zwiedzanie głównych zabytków miasta m.in. plac Plaza de Mayo, XIX-wieczna katedra z grobowcem Josego de San Martín (bohatera walk o niepodległość), Różowy Dom czyli pałac prezydencki Casa Rosada, Kościół Jezuitów św. Ignacego z XVIII w. Nocleg.

Dzień 19 Przejazd na nocleg do miejscowości Puerto Iguazu (ok. 21 godz.).

Dzień 20 Całodzienne zwiedzanie niesamowitych wodospadów Iguazu, leżących na granicy argentyńsko-brazylijskiej. nocleg.

Dzień 21 Przejazd z Puerto Iguazu do Rio de Janeiro (Brazylia)  - około 24 godz. Nocleg w autobusie.

Dzień 22-23 Zwiedzanie Rio de Janeiro m.in. słynna plaża Copacabana i Corcovado - granitowa góra o wysokości 710 m w południowo-zachodniej części Rio de Janeiro w Brazylii. Na jej szczycie znajduje się 38-metrowy pomnik Chrystusa Odkupiciela, wpisany jako jeden z siedmiu nowych cudów świata.

Dzień 24 Odlot do Berlina.

Dzień 25 Przylot, zakończenie trampingu.

Cena złotówkowa zawiera:

bilet lotniczy międzykontynentalny w klasie ekonomicznej, ubezpieczenie AXA Ubezpieczenia TUiR SA KL30000eur, NNW4000eur, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13zł), bagaż 400eur, koszt pilota, marża biura

Cena dolarowa zawiera:

koszt wyżywienia, zakwaterowania, biletów wstępu, transportu lokalnymi środkami na miejscu, przeloty wewnętrzne.

 

Zastrzegamy sobie możliwość odwrócenia programu.

 

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

 

fot:. Marek Durbas - 2015