zwiedzanie_nepalu

Wyjazd do Nepalu warto zaplanować już w Polsce.

 Co robić w Nepalu? Co zwiedzić w Kathmandu?

Poniżej przedstawiamy propozycje programów zwiedzania Nepalu dla turystów indywidualnych, podróżujących we własnych grupach znajomych. Prezentujemy dwa programy- siedmio i dziewięciodniowy. Zakładają one własny dojazd (oczywiście pomożemy w znalezieniu optymalnego połączenia i kupnie biletów lotniczych), pobyt w Kathmandu i Pokhara oraz, w wersji dłuższej, w Parku Narodowym Chitwan. Ponadto zarówno w Nepalu jak i w Indiach, przy współpracy naszych lokalnych kontrahentów, możemy zorganizować pobyt według Państwa własnych planów i życzeń. Prosimy o kontakt, aby zarezerwować noclegi, transport, pozwolenia lub bilety kolejowe w Indiach.

 

Nepal 7 dni opcje od 2900 zł/2 os

lub Nepal 9 dni w opcji od 3940 zł/2 os


kathmandu-wycieczka-nepal

Zwiedzanie Nepalu w 7 dni

Dzień 1

Przylot do Kathmandu, nasz przedstawiciel odbierze Państwa z lotniska i zawiezie samochodem osobowym do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny a wieczorem zaprosimy Państwa na powitalną kolację w najstarszej Kathmandu restauracji, gdzie przy pokazie kilku tańców etnicznych z różnych regionów Nepalu będą mogli Państwo skosztować kilku różnych nepalskich specjałów kulinarnych. Nocleg.

Dzień 2

Dzisiejszy dzień poświęcimy na zwiedzanie najciekawszych miejsc Doliny Kathmandu, odwiedzimy największą stupę buddyjską Bouddanath, która jest głównym obiektem kultu buddyzmu tybetańskiego w Nepalu, następnie kompleks Pasupatianth, świątyni położonej nad brzegiem rzeki Bagmati, koło której znajdują się ghaty kremacyjne, po powrocie do centrum Kathmandu zwiedzimy pierwsze stare miasto doliny Kathmandu –  plac królewski Hanuman Dhoka w Kantipurze, z wieloma świątyniami i sklepikami, stamtąd pieszo (ok. 20min) wrócimy do hotelu.

Dzień 3

Całodzienny przejazd do miasteczka położonego u stóp Masywu Annapurny – Pokhary, czas wolny, nocleg.

Dzień 4

Wschód słońca oglądany z Pokhara lub z punktu widokowego Sarangkot. Dzień odpoczynku w Pokara: możliwość zwiedzenia wioski uchodźców tybetańskich i malowniczego wodospadu Devi’s, przejażdżka łodzią po jeziorze Phewa. Nocleg w hotelu

Dzień 5

Powrót do Kathmandu, nocleg w hotelu.

Dzień 6

Wczesnym rankiem jeszcze przed śniadaniem wyjedziemy na górę Nagarkot położoną około 20 km od Kathmandu, stamtąd przy dobrej pogodzie można podziwiać panoramę wschodniej części Himalajów m.in. z widocznym na horyzoncie Mt. Everestem i Makalu. Po śniadaniu, które zjemy w jednym z kilku resortów położonych na wzgórzach, zjedziemy do Bhaktapuru, drugiego starego miasta Doliny, a następnie udamy się do trzeciego miasta – Patanu. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7

Powrót na lotnisko

 

Cena łączna dla 2 osób:

Hotele w standardzie turystycznym, transfery z samochodem osobowym: od 3400zł

Hotele w standardzie turystycznym, transfery z autokarem + samochodem osobowym: od 2900zł

Hotele w standardzie 3*, transfery z samochodem osobowym: od 5040zł

Hotele w standardzie 3*, transfery z autokarem + samochodem osobowym: od  4100zł

Dodatkowa noc w Pokhara w hotelu o standardzie turystycznym 130zł, w hotelu 3* 220zł

 

W opcji z samochodem osobowym objęte są wszystkie transfery. W opcji z autokarem transport autokarem kursowym odbywa się na trasie Kathmandu-Pokhara-Kathmandu.

Ceny zawierają zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych typu standard, z łazienkami, wymienione transfery, ubezpieczenie AXA KL30000eur, NNW4000eur, bagaż 400eur, marżę biura.

Ceny nie zawierają: przelotu, kosztu wizy nepalskiej (25USD/os), wyżywienia (w hotelu w Pokhara śniadania w cenie), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla kierowcy.

 

chitwan-nepal-wycieczka

Zwiedzanie Nepalu w 9 dni

Dzień 1

Przylot do Kathmandu, nasz przedstawiciel odbierze Państwa z lotniska i zawiezie samochodem osobowym do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny a wieczorem zaprosimy Państwa na powitalną kolację w najstarszej Kathmandu restauracji, gdzie przy pokazie kilku tańców etnicznych z różnych regionów Nepalu będą mogli Państwo skosztować kilku różnych nepalskich specjałów kulinarnych.

Dzień 2

Dzisiejszy dzień poświęcimy na zwiedzanie najciekawszych miejsc Doliny Kathmandu, odwiedzimy największą stupę buddyjską Bouddanath, która jest głównym obiektem kultu buddyzmu tybetańskiego w Nepalu, następnie kompleks Pashupatinath, świątyni położonej nad brzegiem rzeki Bagmati, koło której znajdują się ghaty kremacyjne, po powrocie do centrum Kathmandu zwiedzimy pierwsze stare miasto doliny Kathmandu –  plac królewski Hanuman Dhoka w Kantipurze z wieloma świątyniami i sklepikami, stamtąd pieszo (ok. 20min) wrócimy do hotelu.

Dzień 3

Całodzienny przejazd do miasteczka położonego u stóp Annapurny – Pokhara.

Dzień 4

Wschód słońca oglądany z Pokhara lub z punktu widokowego Sarangkot. Dzień odpoczynku w Pokara: możliwość zwiedzenia wioski uchodźcow tybetańskich i malowniczego wodospadu Devi’s, przejażdżka łodzią po jeziorze Phewa. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Przejazd malownicza trasą do Parku Narodowego Chitwan, kolacja i nocleg w Sauraha Resort.

Dzień 6

Pobyt w Chitwan, m.in. spływ canoe rzeką Rapti lub Bhuri Rapti, przejażdżka na słoniach przez dżunglę (ok. 1-1,5h), pokaz tańców etnicznych w wykonaniu mieszkańców niziny Terai Tharów. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja, nocleg w Sauraha Resort.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Kathmandu, nocleg w hotelu.

Dzień 8

Wczesnym rankiem jeszcze przed śniadaniem wyjedziemy na górę Nagarkot położoną około 20 km od Kathmandu, stamtąd przy dobrej pogodzie można podziwiać panoramę wschodniej części Himalajów m.in. z widocznym na horyzoncie Mt. Everestem i Makalu. Po śniadaniu, przejazd do Bhaktapuru, drugiego starego miasta Doliny, zwiedzanie miasta, a następnie udamy się do trzeciego miasta Doliny– Patanu. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 9

Powrót na lotnisko.

 

Cena łączna dla 2 osób:

Hotele w standardzie turystycznym, transfery z samochodem osobowym: od  4920zł

Hotele w standardzie turystycznym, transfery z autokarem + samochodem osobowym: od  3940zł

Hotele w standardzie 3*, transfery z samochodem osobowym: od  5880zł

Hotele w standardzie 3*, transfery z autokarem + samochodem osobowym: od  4800zł

Dodatkowa noc w Pokhara w hotelu o standardzie turystycznym 130zł, w hotelu 3* 220zł

 

W opcji z samochodem osobowym objęte są wszystkie transfery. W opcji z autokarem transport autokarem kursowym odbywa się na trasie Kathmandu-Pokhara-Chitwan-Kathmandu, pozostałe transfery sam. osobowym.

Ceny zawierają zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych typu standard, z łazienkami, wymienione transfery, pakiet w PN Chitwan obejmujący przejażdżkę na słoniu po otulinie dżungli, spływ canoe, wizytę w centrum rozmnażania słoni, pokaz tradycyjnych tańców w wykonaniu miejscowej ludności (Tharów), ubezpieczenie AXA KL30000eur, NNW4000eur, bagaż 400eur, marżę biura.

Ceny nie zawierają: przelotu, kosztu wizy nepalskiej (25USD/os), wyżywienia (w hotelach wKathmandu i w Pokhara śniadania w cenie, w Parku Narodowym Chitwan wyżywienie zaczyna się obiadem, następnie kolacja, śniadanie, obiad, kolacja i śniadanie), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla kierowcy.

 

Istnieje możliwość dowolnej modyfikacji programów o dodatkowe dni, inne hotele, inną liczbę osób, dodanie kótkiego trekkingu, dodanie usług przewodnika w języku angielskim lub niemieckim.

Powyższe wyjazdy odbywają się indywidualnie, bez opieki pilota. Uczestnicy pozostają pod opieką naszego anglojęzycznego lokalnego kontrahenta. Zaplanuj z wyprzedzeniem swój wyjazd do Nepalu.