Tramping jest najtańszą formą wyjazdu zorganizowanego.

autobus w Nepalu to prawdziwa przygoda na trampingu

Tramping jest to najtańsza forma wyjazdu zorganizowanego. Jego program realizowany jest w oparciu o lokalne środki komunikacji a uczestnicy mieszkają w tanich hotelach i żywią się we własnym zakresie. Wybierając się na tramping nie należy oczekiwać komfortu.  Należy być przygotowanym na trudy podróży odbiegające od ram standardowych wycieczek, realizowanych wspólnie z kontrahentem zagranicznym w luksusowych warunkach, ograniczający swobodę godzinami zbiórek, transferów, posiłków itp. Ramowy program wyjazdu pozwala już na miejscu dostosować go do warunków, możliwości i kondycji uczestników. Ograniczeni jesteśmy tylko datą i godziną odlotu do kraju.  Reszta w głównej mierze zależy od pilota, który jest odpowiedzialny za realizację całej imprezy. Od uczestników, oprócz kondycji fizycznej, wymaga się także pewnego przygotowania psychicznego; przebywanie przez dłuższy czas w grupie osób o różnych charakterach, nawykach, sposobie bycia, może rodzić pewne konflikty, których nie zawsze da się uniknąć.  Jeżeli akceptujecie Państwo tramping jako formę wyjazdu to ze swej strony gwarantujemy niezapomniane wrażenia.

indyjskie jedzenie

Wyżywienie podczas trampingu

Żywimy się we własnym zakresie, w oparciu o prowiant zabrany z kraju i ten dostępny na miejscu. Śniadania przygotowujemy w hotelu, a w trakcie realizacji programu zawsze jest czas na posiłek w lokalnych knajpkach, w większości oprócz dań lokalnych, serwujących także wszechobecna pizze i inne dania zachodnie /western food/. W zdecydowanej większości w bliskiej odległości od miejsca zakwaterowania jest dużo lokalnych restauracji pozwalających zaspokoić każde podniebienie.

hotel w pokhara

Zakwaterowanie

Nocujemy w tanich hotelach, hostelach i guest house’ach, w większości przez nas sprawdzonych. Typowy standard to 2os CZYSTY pokój z łazienka, bez dodatkowych wygód. Pierwsze i ostanie noclegi z reguły rezerwujemy wcześniej. Podniesienie standardu zakwaterowania jest indywidualna spawa uczestnika.

jeepy-droga-himalaje-manang-annapurna

Transport

Poza pieszymi przejściami korzystamy ze wszelkich dostępnych środków lokomocji pozwalających w sposób bezpieczny dotrzeć do miejsc przeznaczenia wyszczególnionych w programie. Przelot z i do Polski oraz loty lokalne realizowane są przez rejsowe linie lotnicze zrzeszone w IATA /Międzynarodowe Stowarzyszenie Przewoźników Lotniczych/ w oparciu o taryfy grupowe, bądź indywidualne w większości nie podlegające żadnym zmianom, a przez to najtańsze.

grupa-trekking-team-w-peru

Pilot grupy

Grupie zawsze (poza czasem wolnym) towarzyszy i opiekuję się licencjonowany pilot. Pilot posiada wymagane uprawnienia i organizuje cała logistykę wyjazdu na miejscu w oparciu o program ramowy trampingu: rezerwuje noclegi, transport, układa program trampingu w zależności o aktualne problemy i sytuacje napotkane na drodze (strajki, objazdy, opóźniony transport lokalny). Posiada pewien zakres wiedzy i informacji, natomiast nie jest przewodnikiem i nie oprowadza po zwiedzanych obiektach z wiedzą przewodnika. Zalecamy doczytanie ciekawostek z ogólnodostępnych przewodników. Na życzenie grupy lub poszczególnych osób, w każdym zwiedzanym obiekcie może on wynająć anglojęzycznego przewodnika z uprawnieniami.

Program

Program trampingu jest programem ramowym, co oznacza, że kolejność odwiedzanych zabytków może ulec zmianie.

Kwota dewizowa stanowi minimalną wartość, którą Uczestnik zobowiązany jest do zabrania ze sobą na opłacenie świadczeń nieobjętych cena złotówkowa.